Stanovisko majiteľa koňa k liečbe na Klinike koní UVLF v Košiciach

Stanovisko majiteľa koňa k liečbe na Klinike koní UVLF v Košiciach

Majúc na mysli konzekvencie medializácie prípadu liečby mojej kobyly, popísané v periodikách Šarm a Korzár, by som rád k veci poskytol zásadné stanovisko ako majiteľ pacienta.

Liečbu oka vrátane operačných zákrokov  a hospitalizáciu na Klinike koní UVLF vnímam a vždy som vnímal ako dve úplne odlišné veci.

Liečebný postup od začiatku stanovila pani profesorka Trbolová, ktorá realizovala aj všetky štyri operačné zákroky vrátane finálneho odstránenia oka. Aj keď kobyla o oko pre infekciu nakoniec prišla, prístup pani profesorky Trbolovej bol vždy veľmi profesionálny a ľudský. Som presvedčený, že tri operačné zákroky, vykonané v snahe zachrániť oko pacienta, boli zo strany operatérky urobené vysoko odborne. Pani profesorku Trbolovú si vážim ako človeka, pokladám ju za špičkovú expertku v danej oblasti a v prípade podobných komplikácií v budúcnosti, by som sa ňu s dôverou obrátil. 

Čo sa týka hospitalizácie a samotnej starostlivosti o pacienta na Klinike koní UVLF, som rád že vedenie univerzity prijalo opatrenia na odstránenie početných nedostatkov, ktoré toto pracovisko nectili. Vážim si snahu o nápravu, pretože osobné zlyhania niekoľkých jednotlivcov by nemali ničiť povesť univerzity". 

 

Mgr. Michal Farkašovský

 

         

Archív: 
0